Zobacz 5 sposobów na oczko w rajstopach

Co zrobić, żeby rajstopy były bardziej trwałe? Jak sobie poradzić, gdy przytrafi nam się oczko na rajstopach? W najnowszym odcinku Domodi.tv przedstawiamy 5 sposobów, dzięki którym szybko rozwiążecie modowe problemy! 

Zobacz 5 sposobów na oczko w rajstopach

REPASACJA - CO TO TAKIEGO?

W Polsce w czasach socjalizmu trudno było kupić rajstopy i pończochy, a kiedy już udało się zdobyć jedną czy dwie pary, kobiety bardzo o nie dbały i starały się zminimalizować możliwość uszkodzeń mechanicznych. Wtedy też bardzo popularne stały się punkty repasacji, czyli miejsca, gdzie ręcznie, przy pomocy igieł zakończonych haczykiem i zapadką, doszywano brakujące części skarpet, rajstop i pończoch. Koszt takiej naprawy, w porównaniu do ceny zakupu nowego produktu był bardzo niski, więc repasaczki można było znaleźć w wielu domach handlowych i sklepach. 

Dziś rajstopy są tanie i łatwo dostępne, więc ta profesja nie jest już tak popularna, choć ciągle występuje w niektórych zakładach krawieckich. 

DOMOWE SPOSOBY NA OCZKO W RAJSTOPACH

W kolejnym odcinku Domodi.tv prezentujemy 5 sposobów na uniknięcie dziury w rajstopach i poradzenie sobie z nią, jeśli się zdarzy. Sprawdźcie koniecznie jak wykorzystać do tego zamrażarkę, lakier do włosów i parę innych gadżetów! 

Zobacz więcej: 

Wybór projektantów: oryginalne rajstopy

Które rajstopy wybierasz?

Sukienki na studniówkę z wyprzedaży Sukienki na studniówkę z wyprzedaży Karnawałowe kreacje dla dziewczynek Karnawałowe kreacje dla dziewczynek