Komin na twarz - jak zrobić samodzielnie? Instrukcja krok po kroku

Komin na twarz to świetna alternatywa dla maseczki ochronnej, którą możesz zgodnie z przepisami zakrywać nos i usta w przestrzeni publicznej. Jak zrobić taką osłonę, wykorzystując… T-shirt? Sprawdź w naszej instrukcji krok po kroku.

Komin na twarz - alternatywa dla maseczki ochronnej

Epidemia koronawirusa, która od kilku miesięcy zagraża zdrowiu i życiu mieszkańców praktycznie całej Ziemi, wymusza stosowanie specjalnych środków ostrożności. Polegają nie tylko na ograniczeniu skupisk ludzkich i zachowaniu dystansu między osobami, ale też zasłanianiu ust i nosa w przestrzeni publicznej. Takie zabezpieczenie ma na celu przerwanie łańcucha zakażeń wirusem, który z łatwością przenosi się w wydychanym powietrzu.

Maseczki ochronne wielorazowe - jaką wybrać i jak prać?

Do wyboru masz wiele rodzajów >>maseczek<< przeciwwirusowych, które można kupić w Domodi lub uszyć samodzielnie w domu, korzystając z naszej >>instrukcji krok po kroku<<. Zgodnie z przepisami, twarz osłonić można także chustką czy szalem. My mamy dla Ciebie stylową alternatywę: komin na twarz!

Jak zrobić komin na twarz? Instrukcja krok po kroku

Wygodny i przewiewny komin na twarz, który możesz wykorzystać na co dzień czy podczas treningu biegowego na świeżym powietrzu, możesz wykonać sama w domu. Nie będziesz potrzebować ani specjalnych umiejętności ani nawet wizyty w sklepie z tkaninami. Wystarczy… stary >>T-shirt<<. Najlepiej oversize’owy, nietaliowany i dość długi. Jak zrobić komin na twarz, który przyda Ci się w dobie pandemii koronawirusa? 

W najprostszej wersji komin na twarz zrobisz, po prostu odcinając dolną część bawełnianej koszulki. Ważne, żeby linia była możliwie równa, możesz więc posłużyć się ołówkiem czy mydełkiem krawieckim. Brzegów nie musisz podszywać - dzianina T-shirtu sama się ładnie zroluje, kiedy naciągniesz trochę gotowy komin.

Jak uszyć komin? Poradnik video

Nawet najprostsze robótki ręczne wydają Ci się nie do ogarnięcia? Spokojnie, przygotowaliśmy dla Ciebie filmik instruktażowy, w którym pokazujemy, jak krok po kroku zrobić komin na twarz ze starej koszulki. Przy okazji możesz też zobaczyć, jak z tego samego niepotrzebnego ubrania wyczarować najmodniejszy dodatek sezonu - komin z bawełnianych sznurków. Chociaż nie stanowi dobrego zabezpieczenia przeciw koronawirusowi, w tym sezonie może towarzyszyć temu kominowi z dzianiny, którym będziesz zasłaniała usta i nos.

Komin na twarz z koszulki, której już nie nosisz? Wystarczy 5 minut, ostre nożyczki i… gotowe. Zobacz w naszym filmie, jak wykonać taką alternatywę dla maseczki ochronnej krok po kroku! Kiedy już wykorzystasz stary T-shirt do twórczego recyklingu przeciwwirusowego, w to miejsce koniecznie spraw sobie nowy.

Zobacz najmodniejsze T-shirty na lato 2020:

Legginsy push-up modelujące sylwetkę - seksowny fason, który podkreśla kobiece kształty Legginsy push-up modelujące sylwetkę - seksowny fason, który podkreśla kobiece kształty Jaki olejek do włosów wybrać? Poznaj najlepsze rodzaje olejków do olejowania włosów Jaki olejek do włosów wybrać? Poznaj najlepsze rodzaje olejków do olejowania włosów